SC Freiburg vs VfB Stuttgart, wynik meczu - 1-3

W ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy SC Freiburg i VfB Stuttgart, które odbyło się 3 lutego o godzinie 14:30 na Europa-Park Stadion, drużyna VfB Stuttgart odniosła zwycięstwo z wynikiem 3-1. Mecz ten miał miejsce w ramach 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pomimo prowadzenia 1-0 na przerwę przez SC Freiburg, to VfB Stuttgart zdołał odwrócić losy spotkania i zasłużenie wygrał.

Mecz pomiędzy drużynami: SC Freiburg (Gospodarz) przeciwko VfB Stuttgart (Goście)

Sędzia Główny: Daniel Siebert, Niemcy

Bramki: - D. Undav 3' 0-1 W. Anton - C. Führich 7' 0-2 D. Undav - L. Kübler 45' 1-2 V. Grifo - M. Mittelstädt 74' 1-3 D. Undav

Żółte kartki Gospodarze: - Matthias Ginter 41' - Maximilian Eggestein 45' - Maximilian Philipp 90' - Lukas Kübler 90'

Żółte kartki Goście - Maximilian Mittelstädt 72' - Angelo Stiller 90'

Czerwone kartki Gospodarze - Merlin Röhl 18'

Czerwone kartki Goście: Brak

Następne mecze dla SC Freiburg: Borussia Dortmund, Lens, Eintracht Frankfurt.

Następne mecze dla VfB Stuttgart: Bayer Leverkusen, FSV Mainz 05, SV Darmstadt 98.

Relacja z meczu

Europa-Park Stadion zapełniło się po brzegi w oczekiwaniu na starcie pomiędzy SC Freiburg a VfB Stuttgart. Atmosfera była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

Po pierwszym gwizdku sędziego głównego, obie drużyny ruszyły do ataku. VfB Stuttgart szybko objęło prowadzenie dzięki bramce D. Undava w 3. minucie, który wykorzystał asystę W. Antona. Kilka chwil później C. Führich podwyższył prowadzenie dla gości. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i szybko odpowiedzieli bramką L. Küblera, która ustaliła wynik na 1-2 na korzyść VfB Stuttgart przed przerwą.

Po zmianie stron, VfB Stuttgart nadal wywierał presję na SC Freiburg, co zaowocowało kolejną bramką, tym razem autorstwa M. Mittelstädta w 74. minucie. Gospodarze próbowali odrobić straty, jednak pomimo wielu okazji nie udało im się zmienić wyniku na swoją korzyść. Mecz zakończył się zwycięstwem VfB Stuttgart 3-1.

Spotkanie przebiegało w zaciętej atmosferze, co potwierdzają liczne żółte kartki dla obu drużyn. Niestety, gospodarze musieli radzić sobie z mniejszą liczbą zawodników na boisku po czerwonej kartce dla M. Röhla w 18. minucie.

Po tej porażce, SC Freiburg będzie musiał szybko odbudować swoją formę przed kolejnymi meczami z Borussia Dortmund, Lens i Eintracht Frankfurt. Z kolei VfB Stuttgart, ciesząc się z wygranej, przygotowuje się do starć z Bayer Leverkusen, FSV Mainz 05 i SV Darmstadt 98.