Na stadionie SIGNAL IDUNA PARK dnia 2024-04-06 16:30 miał miejsce mecz Borussia Dortmund kontra VfB Stuttgart - wynik 0-1

W ostatnim meczu 28. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund podejmowała VfB Stuttgart na SIGNAL IDUNA PARK. Pomimo zaciętej walki, ostatecznie to goście z Stuttgartu wywiozli zwycięstwo, pokonując gospodarzy 1-0. Mecz odbył się dwa dni temu o godzinie 16:30, a na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Relacja z przebiegu meczu

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 0-1 (0-0)

Relacja z meczu

Przy magicznych murach SIGNAL IDUNA PARK w Dortmundzie odbył się pojedynek, który na długo pozostanie w pamięci kibiców. Borussia Dortmund podejmowała VfB Stuttgart w starciu, które wzbudzało ogromne emocje.

Początek spotkania był pełen zaangażowania z obu stron. Gospodarze starali się narzucić swoje warunki, ale goście z Stuttgartu także nie zamierzali ustępować. Pierwsza połowa była wyrównana, ale bramki brakowało.

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. W 64. minucie to VfB Stuttgart objęło prowadzenie po trafieniu S. Guirassy'ego, który wykończył piękną akcję z asystą J. Lewelinga. Kibice z Dortmundu byli zszokowani, ale nie tracili nadziei na odwrócenie losów meczu.

Mecz był bardzo intensywny, co potwierdzają żółte kartki, które przyznawano z obu stronom. Julian Brandt z Borussii Dortmund zobaczył żółtą kartkę już w końcówce pierwszej połowy, a Karim Adeyemi został ukarany w 72. minucie. Po stronie gości również nie brakowało kar. Angelo Stiller, Enzo Millot, Atakan Karazor i Alexander Nübel otrzymali żółte kartki za swoje zaangażowanie na boisku.

W końcówce meczu atmosfera na stadionie była gorąca. Borussia Dortmund starała się o wyrównanie, ale piłkarze VfB Stuttgart dobrze bronili swojej bramki. Ostatecznie to goście zgarnęli pełną pulę, a SIGNAL IDUNA PARK zamilkł po gwizdku kończącym mecz.

Borussia Dortmund musi teraz szybko odbudować morale, bo już niedługo czekają ich trudne starcia z Atletico Madryt i Borussią Mönchengladbach. VfB Stuttgart natomiast cieszy się z zwycięstwa i będzie chciał utrzymać dobrą passę w kolejnych meczach przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, Werderze Brema i Bayerze Leverkusen.