Werder Bremen vs VfB Stuttgart, wynik meczu 2-1

Wczoraj, 21 kwietnia 2024 roku, na wohninvest WESERSTADION odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Werder Bremen i VfB Stuttgart w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi. Po emocjonującym starciu, ostatecznie Werder Bremen wyszło zwycięsko, pokonując VfB Stuttgart 2-1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy, a decydujące trafienie padło w drugiej połowie, zapewniając drużynie Werder Bremen cenne trzy punkty.

Werder Bremen 2-1 VfB Stuttgart: Ducksch dwukrotnie trafia do siatki, dając zwycięstwo gospodarzom

Mecz pomiędzy Werder Bremen a VfB Stuttgart odbył się wczoraj na wohninvest WESERSTADION o godzinie 13:30. Sędzią głównym spotkania był Robert Schröder z Niemiec. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa rozpoczęła się z determinacją obu zespołów, ale to Werder Bremen szybko objęło prowadzenie. W 28. minucie Michael Ducksch strzelił gola, dając swojej drużynie ważne prowadzenie 1-0. Gospodarze kontrolowali grę i zasłużenie schodzili na przerwę z wynikiem 1-0.

Po wznowieniu gry to ponownie Ducksch okazał się bohaterem. W 49. minucie strzelił drugiego gola dla Werderu Bremen, tym razem po asyście R. Schmida, czym podwyższył wynik na 2-0. VfB Stuttgart nie zamierzało się jednak poddać i w 71. minucie D. Undav zmniejszył wynik na 2-1, dając nadzieję swojej drużynie na odwrócenie losów meczu.

Emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla Werderu Bremen, co wywołało ekstazę wśród kibiców obecnych na stadionie.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki w trakcie meczu. Dla gospodarzy kartki zobaczyli Leonardo Bittencourt (51'), Michael Zetterer (68') oraz Felix Agu (74'). Z kolei dla gości kartki otrzymali Jamie Leweling (27'), Enzo Millot (34') oraz Angelo Stiller (53').

Niestety, nie obyło się bez kontrowersji, gdyż żaden z zawodników nie został ukarany czerwoną kartką przez sędziego. Oba zespoły będą teraz przygotowywać się do kolejnych spotkań. Werder Bremen zmierzy się z FC Augsburg, Borussia Monchengladbach oraz RB Leipzig, natomiast VfB Stuttgart spotka się z Bayer Leverkusen, Bayern Munich oraz ponownie z FC Augsburg.