Spotkanie między 1899 Hoffenheim oraz VfB Stuttgart na obiekcie PreZero Arena: wynik końcowy 0-3

W ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi drużyna 1899 Hoffenheim podejmowała u siebie ekipę VfB Stuttgart. Spotkanie rozegrane w PreZero Arena zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gości, którzy pewnie pokonali gospodarzy 3:0. Pierwsza połowa należała do drużyny z Stuttgartu, która po dwóch trafieniach zdobytych przed przerwą, kontrolowała przebieg meczu do samego końca.

1899 Hoffenheim 0-3 VfB Stuttgart: Skrót Meczu

W meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, 1899 Hoffenheim podejmowało VfB Stuttgart na własnym stadionie PreZero Arena. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30, a na murawie pełnił nadzór sędzia główny Sascha Stegemann z Niemiec.

Goście z Stuttgartu okazali się zdecydowanie lepszą drużyną tego wieczoru, sięgając po zwycięstwo z imponującym wynikiem 3-0. Już w 16. minucie meczu, E. Millot zdobył pierwszego gola dla VfB Stuttgart, asystując D. Undavowi, który tym samym wpisał się na listę strzelców.

Po pierwszej połowie, wynik na korzyść gości wynosił 2-0, gdyż w 45. minucie to S. Guirassy podwyższył prowadzenie drużyny z Stuttgartu, ponownie asystując D. Undavowi.

W drugiej połowie VfB Stuttgart nie zwalniał tempa. W 68. minucie to J. Leweling ustalił wynik meczu na 3-0, nie pozostawiając Hoffenheim szans na odrobienie strat.

Podczas meczu Gospodarze zgarnęli więcej żółtych kartek, z czego jedną w 45. minucie otrzymał Pavel Kadeřábek z 1899 Hoffenheim. Natomiast czerwone kartki nie były rozdawane podczas tego starcia.

W rezultacie tego starcia, 1899 Hoffenheim czeka teraz seria trudnych meczów, z kolejnymi rywalami Bayer Leverkusen, FC Augsburg oraz FSV Mainz 05. Natomiast VfB Stuttgart będzie zmierzyć się z FC Heidenheim, Borussia Dortmund oraz Eintracht Frankfurt w najbliższych spotkaniach.