5 sposobów na podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania GooglePonieważ algorytm wyszukiwarki Google stale ewoluuje, ważne jest, aby nadążać za zmianami i rozumieć, jak te postępy mogą wpłynąć na Twoje SEO. Choć nie jest możliwe śledzenie każdej nowej aktualizacji Google, istnieje kilka ogólnych strategii, które można wykorzystać w niemal każdej sytuacji, aby poprawić pozycjonowanie w rankingu. Dzięki tym wskazówkom można zwiększyć ruch w wyszukiwarkach i sprawić, że więcej użytkowników będzie wracać do witryny.

Spraw, aby Twoja strona była przyjazna dla urządzeń mobilnych

Użytkownicy mobilni to jedni z najbardziej wartościowych odwiedzających, jakich możesz mieć. Jednak wiele firm wciąż działa tak, jakby użytkownicy komputerów stacjonarnych byli ich jedynymi klientami. Jest to ogromny błąd, który może kosztować Cię utratę wielu potencjalnych klientów. Jeśli Twoja strona nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, Google oznaczy ją jako niezgodną z ich wytycznymi. Spowoduje to, że witryna znajdzie się niżej w rankingu wyszukiwarki, a nawet może zostać całkowicie usunięta z jej indeksu. Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki w rankingach, musisz sprawić, by Twoja strona była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych, kładą one coraz większy nacisk na bardziej całościowe zrozumienie treści na danej stronie. W rezultacie strony, które zawierają tylko kilka akapitów tekstu, mają mniejsze szanse na pojawienie się na górze strony z wynikami. Możesz sprawić, że Twoje strony znów znajdą się w centrum uwagi, dodając do nich różnorodne multimedia. Obejmuje to:

  • grafikę,
  • zdjęcia,
  • filmy wideo
  • wszelkie inne treści, które dają czytelnikowi pełniejszy obraz omawianego tematu.

Jeśli do tej pory Twoje treści opierały się głównie na tekście, być może nadszedł czas, aby odkurzyć stary aparat fotograficzny i zacząć nagrywać filmy. Oprócz oczywistych korzyści w postaci zwiększonego ruchu na stronie, multimedia mogą również pomóc w pozyskaniu bardziej wykwalifikowanego ruchu. Nie musisz też tworzyć produkcji w stylu hollywoodzkim. Jeden lub dwa niezobowiązujące filmy wideo, które podkreślają korzyści płynące z Twojego produktu lub usługi, mogą przejść długą drogę w kierunku zwiększenia organicznego ruchu w wyszukiwarkach.

Przyjazna strona to gwarancja wysokich pozycji

Uczynienie twojej strony przyjazną dla urządzeń mobilnych, korzystanie z bogatej zawartości multimedialnej i skupienie się na jakości zamiast na ilości to tylko kilka sposobów na zwiększenie twoich rankingów. Buduj backlinki i buduj linki z renomowanych publikacji, a także korzystaj z mediów społecznościowych, aby zwiększyć swoje SEO. Jeśli zrobisz te rzeczy, zauważysz znaczny wzrost ruchu w organicznych wyszukiwarkach. Gotowy do działania? Zacznij korzystać z tych wskazówek, aby poprawić swoje SEO już dziś!