Mecz między Borussia Monchengladbach i VfB Stuttgart na obiekcie BORUSSIA-PARK - wynik 3-1

W sobotę 14 stycznia odbył się mecz 17. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Borussia Monchengladbach i VfB Stuttgart. Spotkanie miało miejsce na BORUSSIA-PARK, gdzie gospodarze pokonali rywali 3-1. Wynik na przerwę to 2-0, a emocje panowały przez całe 90 minut.

Borussia Monchengladbach vs VfB Stuttgart 3-1: Raport z meczu

Na malowniczym stadionie BORUSSIA-PARK odbył się emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami Borussia Monchengladbach i VfB Stuttgart. Mecz zakończył się wynikiem 3-1, a już od pierwszych minut spotkania atmosfera na trybunach była niesamowicie gorąca.

W pierwszej minucie gry, R. Hack z Borussii Monchengladbach wprowadził publiczność w szał zdobywając pierwszego gola, a asystę zanotował R. Reitz. Niespełna dwadzieścia minut później, ponownie R. Hack nie dał szans VfB Stuttgart, zdobywając drugą bramkę dla swojej drużyny, tym razem przy asyście A. Pléa. Przez większą część pierwszej połowy gospodarze mieli przewagę, kontrolując środkowe pole i stwarzając groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.

Po przerwie VfB Stuttgart zdołał zmniejszyć straty, gdy J. Vagnoman ustalił wynik na 2-1, dając swojej drużynie nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Mimo wzmożonych wysiłków gości, kolejne bramki padły jednak po stronie gospodarzy. J. Siebatcheu w ostatnich minutach gry ustalił wynik na 3-1, przypieczętowując zwycięstwo dla Borussia Monchengladbach.

W trakcie meczu, sędzia Harm Osmers musiał kilkukrotnie sięgnąć po żółte kartki, ukarując zawodników obu drużyn za faule i niebezpieczne zagrania. Julian Weigl, Nico Elvedi i Christoph Kramer z gospodarzy oraz Maximilian Mittelstädt, Enzo Millot i Luca Raimund z VfB Stuttgart zostali ukarani żółtymi kartkami.

Nie odnotowano czerwonych kartek w trakcie meczu, co pozwoliło obu drużynom utrzymać pełny skład do końcowego gwizdka. Borussia Monchengladbach będzie teraz przygotowywać się do kolejnych spotkań, zmierzając do utrzymania swojej dobrej formy. Natomiast VfB Stuttgart będzie musiał szybko podnieść się po porażce, mając przed sobą trudne starcia z Vfl Bochum, RB Leipzig i SC Freiburg.