Arabia Saudyjska — o to ich największe gwiazdy

Arabia Saudyjska jest grupowym rywalem reprezentacji Polski na Mundialu 2022, dlatego zostaną przybliżone sylwetki piłkarzy, którzy reprezentują dobre umiejętności piłkarskie tego kraju. 

Gdzie grają zawodnicy Arabii Saudyjskiej? 

Jedną z większych sensacji w reprezentacji naszego przeciwnika było brak powołania podstawowego zawodnika, jakim jest Fahad mosaed Al-Mowallad, pomocnik drużyny Levante UD występującej na drugim szczeblu ligi hiszpańskiej został zdyskwalifikowany na 18 miesięcy za nielegalne środki wykryte w jego organizmie. W sierpniu kara została skrócona i zawodnik wrócił do gry, ale nie doczekał się powołania od francuskiego trenera Arabii Saudyjskiej. Większość zawodników gra w czołowym klubie swojego kraju, czyli Al-Hilal, który jest zwycięzcą azjatyckiej ligi mistrzów. Niektórzy zawodnicy tacy jak Haitham Asiri grają w równie utytułowanym klubie egipskim Al-Ahly, który w 2000 roku został nagrodzony przez CAF nagrodą za najlepszy klub XX wieku na kontynencie afrykańskim. 

Największe gwiazdy

Największą gwiazdą reprezentacji Arabii Saudyjskiej jest pomocnik zespołu Al-Hilal Salem Al-Dawsari, lewoskrzydłowy znany nam bardziej z takiej drużyny jak Villarreal CF, do której poszedł na wypożyczenie. W ubiegłym sezonie strzelił dla swojego klubu 15 goli i zaliczył kilka asyst, a w azjatyckiej lidze mistrzów został wybrany MVP. 

Saleh Al-Shehri również zawodnik zespołu Al-Hilal, to napastnik, który był najlepszym strzelcem swojej reprezentacji w eliminacjach do mundialu. Borykał się z problemami zdrowotnymi i trenuje dopiero kilkanaście dni, ale już w meczach towarzyskich przed mundialem zdążył strzelić gole Macedonii Północnej i Albanii.

Najprawdopodobniejszy skład podstawowy Arabii Saudyjskiej

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej najprawdopodobniej wyjdzie w formacji 4-2-3-1, taka formacja jest nastawiona na ofensywę, z czego w minionych meczach słynie ta drużyna. Zespół ten ma jednak problem, kiedy dochodzi do gry obronnej i większej klasy napastnicy, powinni wykorzystać dziury w defensywie, jakie tworzą obrońcy Arabii Saudyjskiej. Oprócz słabej defensywy warto również wspomnieć o bramkarzach tej reprezentacji, którzy nie grzeszą zwinnością i zespoły grające przeciwko tej drużynie często zdobywają łatwe bramki przy strzałach z dystansu, kolejnym aspektem nieprzemawiającym korzystnie za defensywą tej drużyny jest wzrost jej zawodników, którzy przy dośrodkowaniach przeciwnika często mają problemy z wybiciem piłki.

Przypuszczalna 11:

Al-Owais, Al-Shahrani, Al-Bulaihi, Al-Amri, Al-Ghanam, Al-Faraj, Al-Malki, Kanno, Al-Dawsari, Bahebria, Al-Buraikan

Dotychczasowe mecze w eliminacjach

W trzeciej rundzie eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Arabii Saudyjskiej zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Udało im się wygrać z takimi reprezentacjami jak:

  • Wygrana z Wietnamem dwa razy 

  • Wygrana z Omanem dwa razy 

  • Wygrana i przegrana z Japonią 

  • Wygrana i remis z Chinami

  • Remis i wygrana z Australi

Czekasz na star mistrzostw? Sprawdź Polska Arabia Saudyjska kursy bukmacherskie.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018